Papierosy elektryczne są coraz popularniejsze, a rynek tych produktów wciąż się rozwija. Coraz więcej palaczy decyduje się na zmianę tradycyjnych papierosów na papieros elektryczny Jak go wybrać? Czym się kierować przy wyborze?

Zacznijmy od tego, że nikotyna w żadnej postaci nie jest zdrowa. Na pewno nie rekomendujemy więc zażywania jej czy to w postaci tradycyjnych papierosów, czy papierosów elektrycznych. Jednak nie zmienia to faktu, że dla wielu osób zerwanie z nałogiem jest zbyt trudnym wyzwaniem. W takiej sytuacji papieros elektroniczny może się sprawdzić jako opcja zdecydowanie mniej szkodliwa. Przede wszystkim dlatego, że przy klasycznych papierosach szkodzi nie tyle sama nikotyna, która odpowiada za uzależnienie, ale towarzyszące spalaniu substancje smoliste, których w przypadku papierosa elektronicznego nie ma. Nie bez znaczenia jest też fakt, że papierosy elektroniczne nie są tak uciążliwe dla otoczenia – nie emitują śmierdzącego i szkodliwego dymu tylko parę wodną, nie ma problemu z niedopałkami. Z pewnością korzystanie z papierosa elektronicznego jest też tańsze niż kupowanie klasycznych papierosów.

Jak wybrać papieros elektryczny?
Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli. Różnią się one nie tylko ceną, ale też budową i pojemnością baterii. Na co zwracać uwagę? Na pewno e-papieros powinien być solidnie wykonany. W przeciwnym wypadku może okazać się, że urządzenie będzie nam służyło przez bardzo krótki czas. Ważne jest też, żeby bateria wystarczała na długo – konieczność długiego ładowania sprawia, że część palaczy kupują paczkę tradycyjnych papierosów. Jeśli szukasz pierwszego modelu dla siebie, wybierz urządzenie o jak najmniej skomplikowanej budowie. Bardzo ważne jest, żeby rozkręcenie e-papierosa w celu wymian wkładu z liquidem nie było trudne. Istotna jest też pojemność wkładów. Najlepsze są e-papierosy, które pozwalają na zamontowanie wkładu o pojemności dwóch mililitrów. Taka ilość odpowiada od jednej do dwóch paczek papierosów.

Często problemy z użytkowanie e-papierosa przez osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym urządzeniem wiążą się nie z samym e-papierosem, ale z liquidami do niego. Jeśli ktoś pali dużo i sięga po mocne papierosy, może się zdarzyć, że lekkie liquidy nie spełnią jego oczekiwań. Wystarczy jednak zmienić je na mocniejsze, by móc całkowicie przestawić się z tradycyjnych papierosów na wapowanie, czyli używanie e-papierosa. I odwrotnie – osoby, które palą głownie papierosy light powinny wybierać liquidy o odpowiednio niższej mocy. Warto też wiedzieć, że liquidy bardzo często są smakowe – w przeciwieństwie do tradycyjnych papierosów, gdzie w zasadzie jedyny dodatkowy smak i aromat to mentol, tutaj mamy naprawdę duży wybór.

Co ciekawe, są też dostępne liquidy bez nikotyny – zawierają one jedynie olejki i dają smak i aromat, bez żadnych szkodliwych i uzależniających substancji. Po tego typu liquidy sięgają przede wszystkim osoby, których problemem jest nie tyle fizyczne uzależnienie od nikotyny, co nałóg psychiczny i nawyk sięgania po papierosa. Dzięki takiej opcji można realizować go bezpiecznie. Uwaga: nawet takie liquidy nie są przeznaczone dla osób niepełnoletnich. E-papieros to wyrób wyłącznie dla dorosłych użytkowników.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *