6 grudnia skarpeta nie może być pusta! Dzieci z ekscytacją czekają na prezenty mikołajkowe. Podpowiadamy, co włożyć do skarpety, by dzieci były usatysfakcjonowane wizytą świętego Mikołaja.

Mikołajki, które wypadają 6 grudnia to dzień, na który każde dziecko czeka z niecierpliwością. Co rano znajdzie się w skarpecie lub pod poduszką? Tradycja nakazuje, by mikołajkowe prezenty były raczej drobne. Często maluchy dostają coś w domu, Mikołaj odwiedza je też w przedszkolu i szkole. Podpowiadamy, jakie drobiazgi mikołajkowe dla chłopca będą trafionymi prezentami.

Samochodziki to coś, co kochają chyba wszyscy chłopcy. Klasyczne resoraki od lat cieszą się popularnością. Ich zaleta jest to, że pojedyncze sztuki nie są drogie. Są więc idealnym pomysłem, jeśli szukamy drobnego prezentu na przykład, gdy odwiedzamy znajomych z dziećmi lub szukamy czegoś na mikołajki w przedszkolu. Najlepiej wybierać resoraki metalowe, na przykład marki Siku. Są one trwalsze. Co ważne, Siku odwzorowuje dokładnie konkretne modele pojazdów, a w ofercie ma nie tylko samochody, ale też pojazdy militarne, ratownicze, pociągi, autobusy czy okręty.

Klocki to także prezent, który ucieszy każdego chłopca. Niewielki zestaw Lego jest wiec idealnym prezentem na mikołajki. Co ważne, wszystkie zestawy są kompatybilne, dlatego dziecko spokojnie połączy je z zestawami, które już ma. A jeśli jakimś cudem nie ma Lego, to pojedynczy zestaw pozwala już na samodzielną zabawę. Duża zaletą Lego jest też to, że zestawy są bardzo zróżnicowane pod względem wielkości i ceny (od niedrogich i malutkich, bo kosztowne i bardzo rozbudowane) oraz pod względem stopnia trudności.

Gdy planszowe to zabawki, które też cieszą się dużą popularnością. To znakomity pomysł na prezent, bo zachęca do wspólnego spędzania czasu z rodziną. Należy jedna sprawdzić, ilu osób wymaga udana rozgrywka, by nie podarować na przykład jedynakowi gry dla co najmniej czterech osób. Jakie gry cieszą się zainteresowaniem chłopców? Zawsze sprawdzają się klasyki, takie jak Monopoly – obecnie gra ta występuje w licznych wariantach tematycznych, na przykład na licencji Star Wars.

Puzzle i układanki to znakomity pomysł na prezent mikołajkowy szczególnie dla młodszych chłopców. Powinny być dostosowane do wieku dziecka – liczy się liczba elementów oraz poziom skomplikowania obrazka. Chłopcy zwykle lubią puzzle przedstawiające ich ulubionych bohaterów.

Książki to zawsze dobry pomysł na prezent. Na mikołajki nadają się idealnie – nie trzeba dużego wydatku, by kupić naprawdę interesującą pozycję. Jakie są hity wydawnicze? Dla najmłodszych proste książeczki z serii Opowiem Ci mamo… na przykład Opowiem Ci mamo, co robią auta lub analogiczna książka o pociągach. Starsi chłopcy często lubią książki opowiadające o świecie przyrody, na przykład Wielką księgę robali, dużo radości sprawiają też tematy… niepoprawne, poruszające tematy, o których dorośli wola nie rozmawiać. Beki, smarki i pierdy to książka, która u każdego chłopca wywoła dużo radości i śmiechu. A przy tym… można się z niej dużo nauczyć! Podobnym hitem będzie książka o zwierzętach Czy to pierdzi?

Dla chłopców w wieku szkolnym polecamy natomiast światowy bestseller: Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi. 100 historii niezwykłych mężczyzn, którzy podjęli wyzwanie, by zmienić świat.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *