Co powinno szóstego grudnia znaleźć się w skarpecie lub pod poduszką? Jak spełnić marzenie dziewczynek idealnym prezentem? Podpowiadamy kilka inspirujących pomysłów na prezenty mikołajkowe dla dziewczynek w różnym wieku.

Lalka to chyba najbardziej klasyczny prezent dla dziewczynki. Obecnie prawdziwy szał w starszych grupach przedszkolnych i młodszych klasach w szkole robią lalki LOL. W sumie nie chodzi tu o same lalki, a o otoczkę niespodzianki – kiedy kupujemy zapakowaną kulę, nie wiemy, co znajdziemy w środku. A znajduje się tam jedna z lal do kolekcji oraz akcesoria do niej. Dzieci kochają kolekcjonować, a LOL idealnie wpisuje się w tę potrzebę. W dodatku pojedyncza kulka nie jest droga, dlatego dobrze sprawdzi się w roli mikołajkowego drobiazgu dla dziewczynki, nie tylko w domu, ale też na przykład na mikołajkach w przedszkolu.

Zestaw kreatywny to świetny pomysł na prezent – spodoba się i dziecku, i jego rodzicom, bo to mądra i rozwijająca zabawa. Zestawy kreatywne pozwalają na tworzeni bardzo różnych rzeczy – może to być na przykład wyrób biżuterii z koralików, uszycie maskotki, uszycie i pomalowanie portmonetki czy wykonanie odlewu gipsowego i pomalowanie figurek farbkami. Dla starszych dziewczynek mogą to być bardziej zaawansowane zestawy, na przykład wykorzystujące takie techniki jak decupage czy witraż.

Klocki to zabawka kochana przez dzieci od pokoleń. Dla maluchów idealne są proste klocki drewniane, ale też klocki mniej typów – na przykład tzw. klocki wafle, w formie kolczastych jeżyków, z których można robić różne konstrukcje. Zawsze trafionym prezentem są też produkty firmy Lego. Dla młodszych dziewczynek dobry pomysł na prezent mikołajkowy to niewielki zestaw klocków Duplo. Dla tych nieco starszych przeznaczone są klocki Lego na przykład z serii Lego Friends.

Figurki zwierząt. Wiele dziewczynek kocha zwierzęta i uwielbia się bawić figurkami, które je przedstawiają. Figurka zwierzaka jest więc idealnym drobiazgiem na mikołajki. Bardzo dobrą renomą cieszą się figurki niemieckiej marki Schleich – od lat produkuje ona gumowe figurki słynące ze znakomitej jakości i trwałości, a przede wszystkim z realizmu – dokładnie odwzorowują one wielkość, kształt i umaszczenie zwierząt, a nawet ich tropy – łapy są tak wymodelowane, że możemy sprawdzić na przykład na mokrym piasku, jakie ślady zostawia dane zwierzę. Wielu dziewczynkom na pewno spodoba się seria Horse Club – zwykle dziewczynki są miłośniczkami koni i wszystkiego, co się z nimi wiąże.

Zestawy do eksperymentów możemy znaleźć dopasowane do bardzo różnych grup wiekowych. Zupełnie niepotrzebnie są one zwykle uważane za prezenty dla chłopców, podczas gdy dziewczynki też kochają naukę, są ciekawe świata i bardzo chętnie wykonują różnego rodzaju doświadczenia. To mogą być bardzo proste zestawy, na przykład do hodowli kryształ, ale też bardziej zawansowane, które pokazują, jak powstaje burza, czy jak działają wulkany. Tego rodzaju zestaw to gwarancja świetnej zabawy, która w dodatku na pewno nauczy wielu pożytecznych rzeczy.

Puzzle i gry planszowe to zawsze jest strzał w dziesiątkę. W sklepach znajdziemy dziś setki interesujący h gier i układanek dla różnych grup wiekowych. Młodsze dziewczynki szczególnie uwielbiają te, które mają motywy z ich ulubionych bajek i filmów – absolutny hitem są motywy z Krainy Lodu.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *