Urodziny to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Bez względu na wiek, maluchy czekają na ten dzień niecierpliwie. Tort, prezenty – to ekscytujące. Podpowiadamy znakomite pomysły na prezenty dla chłopców w różnym wieku.
Kupując prezent dla chłopca warto poznać jego zainteresowania, bo może się okazać, że nie są one typowe. Niemniej podpowiadamy kilka hitów, które powinny być strzałem w dziesiątkę. Oto nasze propozycje z podziałem na wiek.

Prezent na pierwsze urodziny dla chłopca
Pierwsze urodziny to wyjątkowy dzień. Zwykle cała rodzina chce uhonorować solenizanta wspaniałym prezentem. Co się sprawdzi dla takiego malucha? To wiek, gdy można już podarować pierwsze proste instrumenty – marakasy, grzechotki, tamburyn czy kastaniety z dzwoneczkami dadzą dziecku dużo radości – a muzykowanie znakomicie rozwija! Pozostając przy tematyce artystycznej – roczny maluch może rozpocząć przygodę z materiałami plastycznymi – ważne, by były nietoksyczne i wygodne w użyciu. Dobrze sprawdzają się farby do malowania palcami i grube kredki. To też czas, gdy dziecko intensywnie się rozwija ruchowo – już chodzi albo niedługo będzie chodzić, dlatego różnego typu zabawki do pchania czy ciągnięcia dadzą mu dożo radości, podobnie jak na przykład tunel do czołgania się.

Prezent dla drugie urodziny dla chłopca
Maluchy w tym wieku kochają różnego typu układanki i sortery, można proponować pierwsze puzzle. Chłopcy uwielbiają kulodromy i zjeżdżalnie dla autek, także same samo chodziki cieszą się ich uznaniem. Dwulatkowi można też proponować różnego typu wieże do układania – uczą koncentracji i precyzji. Dobrze sprawdzą się też figurki zwierząt. To nadal czas intensywnego rozwoju ruchowego – jeździki i rowerki są strzałem w dziesiątkę, podobnie jak piłki do skakania. Część dzieci lubi już bujaki i deski do balansowania, które wyrabiają równowagę.

Prezent na trzecie urodziny dla chłopca
Trzecie urodziny? Czas na klocki! Trzyletni chłopcy kochają Duplo, ale chętnie bawią się też klockami drewnianymi. Bardzo ciekawym pomysłem są klocki sensoryczne z okienkami, w których różnego rodzaju substancje przelewają się lub przesypują. Dobrze sprawdzą się też klocki typu wafle czy klocki magnetyczne. Maluch może też sobie poradzić z układanką typu tęcza, na przykład firmy Grimm’s.

Prezent dla sześciolatka
Sześciolatki bardzo lubią Lego – to wiek, gdy powoli przechodzi się już do klasycznych, małych klocków i coraz bardziej zaawansowanych zestawów. Chłopcy w tym są też ciekawi świata i kochają eksperymenty. Dlatego znakomitym pomysłem na prezent dla sześciolatka jest zestaw do robienia eksperymentów, na przykład do hodowli kryształów czy stworzenia swojego wulkanu. Sporo chłopców w tym wieku interesuje się kosmosem, dlatego zaciekawią ich też tematyczne książki oraz zestawy, na przykład do wykonania trójwymiarowego modelu układu słonecznego.

Prezent dla dziesięciolatka
Dziesięciolatek znajduje się na granicy między dzieciństwem a wiekiem nastoletnim, doceni prezent, który nie będzie zbyt dziecinny. Chłopcy w tym wieku uwielbiają różnego typu zabawki zdalnie sterowane, ciekawym pomysłem jest też niewielki dron. Weilu pasjonuje się techniką, dlatego dobry prezent to na przykład prosty zestaw do kodowania czy do budowy i zaprogramowania swojego robota – takie zabawki dają dużo radości, ale też bardzo rozwijają.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *