Szukasz pomysłu na prezent urodzinowy dla dziewczynki? W tym poradniku znajdziesz mnóstwo inspiracji na prezenty, które z pewnością ucieszą małą jubilatkę.

Wybierając prezent dla dziewczynki warto pamiętać, że dobrym pomysłem jest wyjście poza stereotypy. To nieprawda, że dziewczynki interesują się tylko lalkami i nie lubią na przykład zabawek wymagających sprawności manualnej czy wiedzy technicznej. Oczywiście zawsze na pierwszym miejscu powinny być zainteresowania konkretnej solenizantki, jednak warto w sklepie zajrzeć czasem na mniej różową stronę… A oto kilka mniej i bardziej klasycznych pomysłów na prezenty urodzinowe dla dziewczynek.

Prezent dla dziewczynki na roczek
Pierwsze urodziny to wyjątkowa okazja, więc i prezenty powinny być wyjątkowe, ale oczywiście dopasowane do wieku dziecka. W tym wieku idealnie sprawdzą się różnego typu proste piramidki do nakładania krążków, czy proste układanki na przykład z figurami geometrycznymi i kołkami. To czas, gdy dziecko rozwija się ruchowo, dlatego dla rocznej dziewczynki dobrym pomysłem na prezent jest na przykład pchacz lub – jeśli chcemy nieco wybiec w przyszłość – jeździk.

Prezent dla dziewczynki na drugie urodziny
Dwulatka na pewno ucieszy się z różnego rodzaju sprzętów umożliwiających ruch na świeżym powietrzu – rowerek biegowy, hulajnoga czy jeździk są hitami w tym wieku. To też idealny czas na pierwszą lalkę, dziewczynki w tym wieku zaczynają się już bawić w naśladownictwo i odgrywanie rol. Dla dwulatki dobrym pomysłem są też książeczki, które świetnie wspierają rozwój mowy.

Prezent dla dziewczynki na trzecie urodziny
Poza lalkami i ukochanymi bohaterami z bajek i filmów dziewczynki w tym wieku kochają zwykle różnego rodzaju materiały plastyczne i artystyczne, dobrym pomysłem na prezent jest więc wszystko, co sprzyja rozwojowi kreatywności dziecka. Im bardziej kolorowe i nietypowe – tym lepiej. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład farby z brokatem, farby z efektem trójwymiarowym, różnego rodzaju masy plastyczne czy zestawy do robienia odlewów. To też dobry wiek na pierwsze gry planszowe oraz puzzle.

Prezent dla dziewczynki na 7 urodziny
Dziewczynki w wieku wczesnoszkolnym mają już zwykle bardzo sprecyzowane zainteresowania. Powoli przestają bawić się intensywnie lalkami, choć nadal mogą kochać Barbie i towarzyszące jej akcesoria, obecnie hitem w tej grupie wiekowej są też paczki – niespodzianki z laleczkami LOL, które dziewczynki kolekcjonują. Jeśli nie LOL to w ogóle jest to wiek, gdy kolekcje są bardzo ważne – na pewno więc okaz do kolekcji będzie trafionym prezentem. Dla tej grupy wiekowej mamy tez bardzo duży wybór ciekawych książek.

Prezent dla nastolatki
Prezent dla nastoletniej dziewczynki to z jednej strony duże wyzwanie, z drugiej jednak – mamy spore szanse dowiedzieć się, o czym marzy solenizantka. To wiek, gdy hitem są różnego typu modne gadżety i akcesoria. Bardzo ważna jest odpowiednia marka – taka, która jest aktualnie modna wśród nastolatków. Nastolatki często doceniają tez prezenty ubraniowe i kosmetyczne. Tak jak dla innych grup wiekowych, bardzo dobrym pomysłem na prezent jest książka. Obecnie mamy bardzo dobrze rozwinięty rynek literatury tzw. young adults, czyli dla młodych dorosłych. Dziewczynki mają tu dla siebie wiele modnych serii.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *