One Click Payments - co to właściwie jest?

Współcześnie e-konsumenci coraz chętniej kupują w sieci, co wiąże się z tym, że ta forma zakupów jest wygodniejsza i szybsza. Dodatkowo robiąc zakupy online można znaleźć bardzo atrakcyjne ceny, większy wybór towarów oraz wyjątkowo wygodne formy płatności. Do jednych z nich należą płatności One-Click. Z tego typu e-zakupów mogą korzystać zarówno młodzi, jak i starsi użytkownicy, którzy obok nabywania nowych produktów, mają również możliwość opłacania tą metodą swoich rachunków w Internecie. 

Należy zaznaczyć, że One-Click Payments zezwalają na nabywanie towarów i usług na stronie danego e-sklepu bądź w aplikacji mobilnej, przy użyciu zaledwie jednego kliknięcia. W końcu zdecydowanej większości użytkownikom sieci zależy na zrealizowaniu danej usługi w jak najkrótszym czasie. Jedną z najpowszechniejszych form płatności na świecie są e-przelewy realizowane przy użyciu karty płatniczej. One-click Payments to udoskonalano i innowacyjne rozwiązanie w obszarze tego sposobu płacenia. 

Na czym polega ta metoda?
Zacznijmy od tego, że One-Click Payments pozwala na zachowanie danych karty w systemie, co znacznie przyśpiesza całą transakcję. Oczywiście wszystko odbywa się po wcześniejszej zgodzie zainteresowanego klienta. Po jej wyrażeniu, kolejne e-zakupy będą mogły zostać zatwierdzone wyłącznie jednym kliknięciem. Wyjątkowość tej formy płatniczej polega na tym, że wyeliminowano nużący dla klienta proces podawania pełnych danych karty podczas dokonywania każdej płatności w sklepie internetowym. Całość działa tak, że e-przedsiębiorca w zleceniu płatności przekazuje odpowiednie współczynniki, a kupujący wyraża zgodę na zapisanie swoich danych z karty przez wybrany system płatności. Warto tu wyraźnie zaznaczyć, że całość zebranych informacji jest wyjątkowo dobrze zabezpieczona, co potwierdzać muszą odpowiednie certyfikaty. Pamiętaj więc, aby sprawdzić, czy dostawca systemu płatności je posiada. Kiedy już dane karty zostaną zapisane, kupujemy za pomocą jednego kliknięcia. Metoda ta skraca czas realizacji transakcji do absolutnego minimum.

Zalety One-Click Payments
Omawiany system jest świetnym rozwiązaniem dla sklepów internetowych, których klienci wracają w różnych odstępach czasu, za każdym razem płacąc inną sumą. W języku branżowym określa się to „impulsywnymi zakupami”, czyli takimi, których dokonuje się często spontaniczne, pod wpływem emocji, za raczej niskie kwoty. Wszelkie przedsiębiorstwa internetowe, które nie posiadają takich rozwiązań płatniczych, powinny wziąć pod uwagę fakt, że ich klienci mogą nagle zrezygnować z oferty i zostawić e-koszyk w trakcie dokonywania zakupu. Współcześni e-konsumenci w zakupach online cenią sobie głównie szybkość, transparentność oraz wygodę. Dodatkowo rynek e-commerce jest wysoce konkurencyjny, tak więc ważne jest to, aby dostęp do oferty był całodobowy oraz dostosowany do potrzeb klientów. Równie istotne jest zapewnienie jak najkrótszego czasu oczekiwania na zamówienie, ponieważ e-klienci chętniej wracają do sklepów, gdzie ich zlecenie realizowane jest szybko i sprawnie. One-Click Payments pozwalają na natychmiastowe zaksięgowanie środków i przystąpienie do realizacji zamówienie, zaraz po jego złożeniu.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 225 224

E-mail: kontakt@kuponowo.pl Adres: ul. Krawiecka 3, Wrocław

Porady, informacje i wskazówki na temat handlu w internecie, bezpieczeństwa płatności online oraz tego co w branży e-commerce najważniejsze.