Co zmieniło się w sferze płatności on-line?

Dzisiejszy rynek e-commerce jest wysoce konkurencyjny, dlatego każdy e-sklep powinien zapewniać swoim klientom bogaty i zróżnicowany zestaw metod płatności za zakupione towary bądź usługi. W ten sposób każdy z nich będzie mógł wybrać dogodną dla siebie formę transakcji i na pewno chętniej wróci ponownie do danego e-sklepu. Eksperci zaobserwowali zmianę naszych preferencji odnośnie wyboru sposobu płatności wskazując, że obecnie zamiast tradycyjnego przelewu, chętniej wybieramy szybkie płatności elektroniczne. Oto ich krótka charakterystyka. 

Polacy coraz chętniej wybierają opcję zakupów w sieci. Wynika to z tego, że nasze życie jest coraz szybsze, a zabiegani nie mamy czasu na wielogodzinne zakupy w centrach handlowych. Ciekawi innowacyjnych rozwiązań, ochoczo testujemy kolejne metody płatności online, które wprowadzają dostawcy tacy, jak Dotpay. Te nowe sposoby regulowania e-transakcji wynikają z potrzeb i oczekiwań konkretnego konsumenta. Chodzi o to, aby zakupy stały się jak najprostsze i szybkie, dlatego preferujemy opcje działające za pomocą kilku kliknięć. Wszystko po to, aby klienci e-sklepów mogli dokonać zakupu wygodnie z domu.

Tradycyjny przelew bankowy
Na samym początku rozwoju rynku e-commerce, konsumenci chętnie korzystali z tradycyjnych przelewów bankowych, jako sposobu zapłaty za produkty lub usługi. Dzisiaj możemy zaobserwować wyraźny spadek zainteresowania tą formą płatności, ze względu na bardzo długi czas oczekiwania jego realizacji. Oczywiście wynika to zwyczajnie z tego, że pojawiły się nowocześniejsze i szybsze metody. Współczesny klient sklepów internetowych ceni sobie przede wszystkim szybkość realizacji transakcji. Zbyt długie oczekiwanie na to aż pieniądze dotrą do odbiorcy może okazać się problematyczne. Otóż chodzi o to, że proces ten przekłada się na czas realizacji zamówienia - e-przedsiębiorca nie wyśle towaru dopóki nie otrzyma należności. Ponadto tradycyjny przelew nie jest zbyt wygodny, ponieważ klient e-sklepu musi samodzielnie wypełnić właściwy formularz, a następnie udać się osobiście do oddziału banku, aby zlecić transakcję. W dobie dzisiejszych szybkich rozwiązań, takie zbędne formalności raczej zniechęcają konsumentów. Nie oznacza to jednak, że przelew bankowy to dawna przeszłość, ponieważ wciąż istnieje pewna grupa klientów, którzy preferują tę formę płacenia za zakupy internetowe.

Ekspresowa płatność online
Teraz popularne są specjalne systemy płatności internetowych, gwarantujące wysoki komfort użytkowania. Sposób jest przede wszystkim szybki i prosty, ponieważ formularz płatności jest automatycznie wypełniany przez system, a klient musi jedynie zalogować się na stronę swojego banku i dokonać autoryzacji przez podanie jednorazowego kodu. Wszystko to bez konieczności wychodzenia z domu. Dodatkowo informacja zwrotna o realizacji przelewu trafia do kupującego oraz sprzedającego natychmiastowo tak, że od razu można przejść do realizacji zamówienia.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 225 224

E-mail: kontakt@kuponowo.pl Adres: ul. Krawiecka 3, Wrocław

Porady, informacje i wskazówki na temat handlu w internecie, bezpieczeństwa płatności online oraz tego co w branży e-commerce najważniejsze.