Na czym polegają przelewy Pay-By-Link?

Przez to, że coraz chętniej kupujemy w sieci, dynamicznie rozwijają się kolejne formy szybkich płatności internetowych. W zasadzie z każdym dniem zyskują one na popularności. Znacznej części użytkowników trudno wyobrazić sobie zakupy w sklepie online bez możliwości wykonania szybkiej transakcji. Oto krótka charakterystyka jednej z popularniejszych metod szybkich płatności, czyli Pay-By-Link, którą oferują tacy dostawcy, jak PayU, Przelewy24, Dotpay oraz podobne instytucje płatnicze.

Pay-By-Link to forma płatności w bankowości elektronicznej, która jest wykorzystywana przez sklepy internetowe i różnego rodzaju serwisy aukcyjne. Sposób ten polega na tym, że podczas dokonywania zakupu w e-sklepie, klient otrzymuje wygenerowany specjalnie link i za jego pomocą przechodzi do płatności na stronie swojego banku. Jedynym warunkiem płatności pay-by-link jest posiadanie przez użytkownika konta internetowego w banku, który oferują tę usługę.

Charakterystyka
W skrócie metodę tę można opisać jako wyjątkowo wygodną, szybką i bezpieczną metoda płatności. Polega na tym, że dane niezbędne do realizacji danego przelewu są automatycznie wypełniane w bankowości elektronicznej użytkownika. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest więc to, że usunięto zupełni konieczność ręcznego wpisywania danych, co wiązało się z ryzykiem popełnienia błędu oraz stania się ofiarą cyberataku. W tej chwili, w Polsce dostępnych jest osiemnaście różnych systemów, które umożliwiają płynne rozliczenie e-transakcji zawieranych poprzez konto bankowe kupującego. Różnią się między sobą poziomem bezpośredniości rozliczenia, szybkością realizacji przelewu oraz prowizjami pobieranymi od e-przedsiębiorcy. Najpopularniejszą formą realizacji e-przelewów jest ta, w której operator systemu jest pośrednikiem między kupującym a sprzedającym. Wówczas realizując przelew ze swojego rachunku bankowego, klient w miejscu formularza przeznaczonym dla odbiorcy przelewu zobaczy dane pośrednika, nie sprzedawcy. Nie znaczy to jednak, że polski rynek nie posiada systemu, umożliwiającego płatności bezpośrednie. W takiej sytuacji w polach nadawca i odbiorca umieszczone są rzeczywiste strony transakcji, a pieniądze od razy trafiają na docelowy rachunek bankowy sprzedawcy.

Jak wypracowano tę metodę?
Szybkie płatności online zostały stworzone przez banki i operatorów technologii bankowych głównie po to, aby uprościć i przyspieszyć zakupy robione w sieci. Bez wprowadzenia szybkich i wygodnych płatności wciąż musielibyśmy wybierać między tradycyjnym przelewem a płatnościami przy odbiorze. Jak już zaznaczona pierwsza opcja jest dość uciążliwa i zbędnie wydłuża realizację zlecenia. Przelewy takie przekazywane są zgodnie z harmonogramem sesji ELIXIR, funkcjonujące tylko w dni robocze, w ściśle określonych godzinach. Z kolei płatności przy odbiorze są najczęściej droższe niż przedpłata oraz trzeba liczyć się z koniecznością posiadania odliczonej kwoty przy sobie, gdy pojawi się kurier. Płatności takie, jak Pay-By-Link rozwiązują te problemy. Statystyki wyraźnie pokazują, że ta metoda płacenia za zakupy jest zdecydowanie najbardziej zachęcającą dla osób kupujących w sklepach internetowych.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 225 224

E-mail: kontakt@kuponowo.pl Adres: ul. Krawiecka 3, Wrocław

Porady, informacje i wskazówki na temat handlu w internecie, bezpieczeństwa płatności online oraz tego co w branży e-commerce najważniejsze.