Czym są one-click-payment?

Dzisiejsi konsumenci coraz częściej i chętniej dokonują zakupów w sieci, co wiąże się z tym, że e-sklepy bardzo często oferują wyjątkowo atrakcyjne ceny, większy wybór oraz wygodne i szybkie formy płatności. Z zakupów online korzystają zarówno młodzi, jak i starsi użytkownicy, którzy cenią sobie komfort i szybkość załatwiania swoich spraw. W końcu dzisiaj nikt nie chce tracić swojego cennego czasu na długie zakupy w centrum miasta. Wolimy usiąść z kawą przed komputerem i zamówić ulubiony towar lub opłacić rachunki.

Za sprawą Internetu świat stał się dynamiczniejszy. Nasze zwyczaje konsumenckie zmieniły się wraz z rozwojem rynku e-commerce. Użytkownikom sieci zależy przede wszystkim na realizacji zamówienia w jak najkrótszym czasie. Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, żeby upragnione produkty nabywać w prosty i szybki sposób. Chcąc ułatwić sprawę e-przedsiębiorcom, serwisy płatności online wprowadziły rozwiązanie, zwane one-click-payment. Jest to obecnie najpopularniejsza forma płatności. Chodzi o przelew realizowany przy użyciu kart płatniczych, którą oferuje m. in. Dotpay.

Na czym polega ta forma płatności?
Sposób ten pozwala na zapisanie danych karty użytkownika w systemie, co sprawia, że jego kolejne zakupy będą zatwierdzane za pomocą jednego kliknięcia. A zatem klient nie będzie zmuszony do przechodzenia przez nużący proces każdorazowego podawania pełnych danych karty podczas dokonywania kolejnej płatności w serwisie. Działa to tak, że e-sprzedawca w zleceniu płatności przekazuje odpowiednie współczynniki, a e-kupujący wyraża zgodę na zapisanie informacji z karty przez wybrany serwis płatności. Oczywiście całość zebranych informacji jest wyjątkowo dobrze zabezpieczana i szyfrowana, co powinny potwierdzać odpowiednie certyfikaty, jakie musi posiadać pośrednik systemu płatności. Warto zatem korzystać z usług zaufanych pośredników, jak np. Dotpay. Kiedy dane z karty zostaną zapisane, można kupować poprzez jedno kliknięcie, co maksymalnie skraca czas realizacji transakcji i pozwala cieszyć się upragnionym produktem.

Zalety rozwiązania dla e-przedsiębiorców
System ten jest idealnym rozwiązaniem dla sklepów internetowych, których klienci wracają w nieregularnych odstępach czasu, za każdym razem wydając inną sumą pieniężną. Chodzi o tzw. „zakupy impulsywne”, które dokonywane są raczej spontaniczne, za dość niewielkie kwoty. E-sklepy bez takich rozwiązań płatniczych, muszą liczyć się z tym, że ich klienci mogą nagle zrezygnować z usługi i porzucić e-koszyk w trakcie dokonywania zakupu. Z opcją one-click-payment istnieje większa szansa na to, że dany użytkownik dokona zakupu. Dodatkowo ważne jest zapewnienie jak najkrótszego czasu oczekiwania na zamówienie i transparentność transakcji. Jak nazwa one-click-payment wskazuje wszystko dokonuje się za sprawą jednego kliknięcia, co zwiększa satysfakcję i poziom zaufania do e-sklepu wśród jego klientów.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 225 224

E-mail: kontakt@kuponowo.pl Adres: ul. Krawiecka 3, Wrocław

Porady, informacje i wskazówki na temat handlu w internecie, bezpieczeństwa płatności online oraz tego co w branży e-commerce najważniejsze.