Jak mądrze kupować w Internecie - czyli czym jest smart shopping?

Zbliżają się święta, a to dla wielu czas intensywnego zdobywania prezentów. Oczywiście zakupy w Internecie robi każdy z nas, ale czy mądrze? Otóż warto zdać sobie sprawę, że wybrane produkty, można kupić znacznie taniej – czasem wystarczy wykonać kilka dodatkowych działań lub poczekać na odpowiedni moment. Poniżej znajdziesz artykuł, dotyczący tego na czym polega smart shopping, czyli jak kupować mądrze w Internecie. Przeczytaj go koniecznie!

Kim jest internetowy smart shopper

Zacznijmy od tego, że internetowy smart shopper – to osoba, która dokładnie wie gdzie i kiedy przycisnąć „kup teraz”. Takiej osobie nieobce są pojęcia jak „kupony”, „kody rabatowe”, a dni tygodnia dzieli na „Black Friday” i „Cyber Monday”. Warto wspomnieć o tym, że z danych ostatniego raportu platformy kodyrabatowe.pl. wynika, że w ciągu ostatniego roku co piąty polski internauta kupujący online skorzystał z kodu rabatowego. Dla porównania, w Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzi idea kodów rabatowych, wciąż 70 procent wszystkich wykorzystanych kuponów to papierowe dodatki do gazet. Pewnie natknęliście się na jakiś artykuły o Amerykanach, którzy w oparciu o papierowe kupony, zaopatrują całe rodziny, nie wydając przy tym ani centa. Niestety nad Wisłą nigdy właściwie taki sposób robienia zakupów nie był popularny, znacznie częstszą formą robienia zakupów, również wśród tradycyjnych detalistów, są kody dostępne w aplikacjach mobilnych czy na stronach internetowych.

Nerwy na wodzy

Przede wszystkim, pierwszą zasadą mądrych zakupów jest nie uleganie emocjom, czyli unikanie tzw. zakupów impulsywnych. Zwykle na rabaty możemy liczyć z okazji ważnych polskich Świąt – Święta Niepodległości, czy Dnia Matki. Poza tym, tradycyjnie w przypadku sklepów odzieżowych promocje internetowe znajdziemy w tym samym czasie, co w sklepach stacjonarnych, czyli pod koniec sezonu letniego i zimowego. Co ciekawe jest także to, że coraz częściej świętujemy też globalnie, tego samego dnia co Amerykanie (na przykład w Czarny Piątek). Dość znaną akcją jest też Dzień Darmowej Dostawy – akcja organizowana zawsze na początku grudnia, w której uczestniczy blisko 2000 sklepów internetowych. Musisz wiedzieć, że dzień darmowej dostawy to także czas, w którym sklepy ogłaszają dodatkowo własne promocje cenowe, które zachęcić mają do zakupów. Chodzi oto, że początek grudnia to dobry termin, aby paczki zdążyły przyjść jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Minimalizuj koszty dostawy

Często jest tak, że oszczędności na cenie danego produktu niwelowane są przez zbyt drogie koszty przesyłki. Dobrym pomysłem jest kupowanie większej ilości, ale rzadziej. Zapoznaj się także z kodami rabatowymi, które mogą zredukować koszty dostawy do zera.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 225 224

E-mail: kontakt@kuponowo.pl Adres: ul. Krawiecka 3, Wrocław

Porady, informacje i wskazówki na temat handlu w internecie, bezpieczeństwa płatności online oraz tego co w branży e-commerce najważniejsze.