Skracanie ścieżki płatności - poradnik

Klienci sklepów internetowych posiadają zupełnie inne oczekiwania i potrzeby, niż klienci tradycyjni. Chcą, aby proces zakupu był maksymalnie uproszczony oraz szybki. Dotyczy to między innymi etapu dokonywania płatności. Dlatego tak istotne jest skracanie ścieżki płatności. Nowe, innowacyjne systemy płatności opierają się właśnie na tej zasadzie.

Głównym celem sklepów internetowych jest dzisiaj ograniczenie czynność, które musi wykonać klient, aby zrealizować płatność za zakupione towary. Sami użytkownicy sklepów online mogą znacznie ułatwić sobie dokonywanie zakupów internetowych. Wystarczy, że wybiorą odpowiedni kanał płatności.

Optymalnym rozwiązaniem jest zawsze  opcja szybkich płatności internetowych. Tutaj rzeczywiście możemy zaobserwować skrócenie ścieżki płatności do niezbędnego minimum. Aby zakończyć transakcję, konieczne jest zaznaczenie szybkiej płatności na liście dostępnych form płatności. Ponieważ sklepy posiadają różnych dostawców tego rodzaju usług, możemy spotkać się z różnymi systemami płatności. Najpopularniejszymi są PayU oraz Dotpay.

Taki system sam przekierowuje nas na stronę naszej bankowości elektronicznej. Konieczne jest zalogowanie się do systemu, jednak nie musimy samodzielnie szukać i otwierać danej strony. Zalogowanie się otwiera nam dostęp do formularza płatności. Najbardziej pracochłonną i czasochłonną czynnością jest zawsze wypełnianie formularza. Szybkie płatności pozwalają ominąć tą czynność. Formularz jest już, bowiem wypełniony właściwymi danymi, a klientowi pozostaje jedynie sprawdzenie poprawności tych danych. Weryfikacja danych właściwie nie jest konieczna. Ryzyko pomyłki jest bardzo niewielkie. Do zadań klienta sklepu należy także autoryzacja transakcji, której dokonuje się przy wykorzystaniu jednorazowego kodu.

Dalsze kroki należą już do agenta rozliczeniowego. Przekazuje on naszą wypłatę sprzedawcy. System w sposób automatyczny wygeneruje wiadomość o dokonaniu transakcji, aby następnie przekazać ją kupującemu oraz sprzedawcy. Jako klienci sklepu nie musimy nawet zajmować się wylogowaniem ze strony banku. System przeniesie nas na stronę sklepu, w którym dokonujemy zakupów. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 225 224

E-mail: kontakt@kuponowo.pl Adres: ul. Krawiecka 3, Wrocław

Porady, informacje i wskazówki na temat handlu w internecie, bezpieczeństwa płatności online oraz tego co w branży e-commerce najważniejsze.