Jakich urządzeń mobilnych najczęściej używają Polacy?

Obecnie, wraz z rozwojem nowych technologii, polscy e-konsumenci zaczynają przenosić się z zakupami internetowymi na ekrany urządzeń mobilnych. Co ciekawe, do celów zakupowych 41 procent internautów wybiera smartfona, 24 procent tablet, a 2 procent czytnik e-booków. Poniżej znajdzesz krótki artykuł, dotyczący tego, jakich urządzeń mobilnych najchętniej używają Polacy. Przeczytaj go koniecznie!

M-commerce rośnie w siłę

Zacznijmy od tego, że jak wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2016. Gemius dla e-Commerce Polska” obecnie zakupy przez telefon deklaruje 41 procent e-konsumentów (o 4 punkty procentowe więcej niż przed rokiem). Okazuje się, że [opularność zakupów przez tablet i czytnik e-booków pozostała na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego (odpowiednio 24 i 3 procent wskazań), podczas gdy komputery stacjonarne wybiera 57 procent kupujących w sieci. Zdecydowanie najpopularniejszym urządzeniem wykorzystywanym do robienia zakupów online pozostaje laptop ─ do tego celu wykorzystuje go 81 procent polskich internautów.

Wiele stron wciąż bez wersji mobilnej

Pomimo rosnącej popularności m-commerce i chęci korzystania z tego typu rozwiązań, konsumenci napotykają szereg trudności podczas zakupów w sieci. Oczywiście najczęściej wskazywane przeszkody są związane interfejsem stron. Dodatkowo ponad połowa kupujących za pośrednictwem urządzeń mobilnych skarży się na niewygodne formularze (58 procent) oraz niedostosowanie stron do zakupów w wersji mobilnej (52 procent). Są to jednak problemy, które wymienia mniej internautów niż w 2015 roku ─ wówczas było to odpowiednio 61 procent i 56 procent. Internauci częściej wskazują również na problemy z płatnościami za e-zakupy przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych (napotkało je 40 procent respondentów w 2016 roku, w porównaniu do 26 procent w roku 2015).

Zakupy wielokanałowe

Warto wspomnieć także o tym, iż z raportu wynika, że już 61 procent badanych przyznaje, że rozpoczynało zakupy na smartfonie i finalizowało je na innych urządzeniach – komputerze lub tablecie. Ponadto wiele wskazuje na to, że te wartości będą wzrastać. I to zarówno liczba osób kupujących przez urządzenia mobilne, jak i liczba osób rozpoczynających zakupy na smartfonach. Jednak trudno dziś jednoznacznie stwierdzić kiedy zakupy mobilne staną się popularniejsze od zakupów dokonywanych przez laptopy. Możliwe,że stanie się to szybciej niż przypuszczamy, gdyż w ubiegłym roku w czasie Cyber Monday w USA aż 49 procent odwiedzin w sklepach internetowych oraz 28 procent transakcji dokonano za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Skoro udział ruchu z urządzeń mobilnych rośnie, możemy się spodziewać, że Polacy coraz chętniej będą kupowali przez smartfony i tablety.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 225 224

E-mail: kontakt@kuponowo.pl Adres: ul. Krawiecka 3, Wrocław

Porady, informacje i wskazówki na temat handlu w internecie, bezpieczeństwa płatności online oraz tego co w branży e-commerce najważniejsze.