Najpopularniejsze serwisy płatności online

Wraz z rozwojem rynku e-commerce w Polsce, pojawiło się wiele różnych serwisów płatności online. Pośrednicza one pomiędzy e-sklepem a jego użytkownikiem, zapewniając wysokie bezpieczeństwo transakcji i szybki transfer środków. Każdy e-przedsiębiorca powinien zatem wziąć pod uwagę kilka czynników przy wyborze właściwego systemu pośredniczącego. Przede wszystkim powinien sprawdzić czy dany serwis posiada certyfikaty i jest w rejestrze KNF-u, jakie są opłaty oraz czy posiada możliwość obsługi interesujących nas metod płatności.

Obecnie każdy, kto chce się zdecydować na prowadzenie własnego sklepu internetowego, powinien zadbać nie tylko o właściwe oprogramowanie, ale również o wybór skutecznego systemu płatności, którego oferta będzie pasowała do danej działalności. Jest to bardzo ważne, ponieważ w świecie e-commerce, to głównie od serwisu płatności online zależy bezpieczeństwo transakcji, jaka przeprowadzana jest między klientem a sprzedawcą. Decydując się na odpowiedni serwis, można uniknąć ewentualnych problemów związanych z opłacaniem usług lub produktów i już na starcie zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim klientom. 

Jak działa Dotpay?
W tej chwili jest to jeden z najlepszych i najwygodniejszych systemów, który cieszy się dużym uznaniem i popularnością zarówno wśród e-konsumentów, jak i e-przedsiębiorców. Dotpay oferuje możliwość dokonywania płatności wieloma różnymi kanałami, co pozwala na dopasowanie rodzaju płatności do potrzeb konkretnego użytkownika. System obsługuje takie karty płatnicze, jak Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, Diners Club International, JCB, MasterCard Mobile. Ponadto oferuje usługi E-portfel PayPal i Ukash, e-przelewy z 22 banków oraz wiele innych wygodnych płatności mobilnych. Co do opłat to indywidualnie ustalane są prowizje zależne od wysokości obrotów firmy, wartości transakcji oraz rodzaju działalności e-sklepu.

Oferta PayU
Jest to najmłodszy pośrednik płatności online. Mimo mniejszego doświadczenia i uboższej oferty, nie znaczy, że serwis jest gorszy od swoich rywali. Wyraźnie widać, że e-klienci obdarzyli go dużym zaufaniem, co wiąże się z faktem, że korzysta z niego znana platforma transakcyjna Allegro, przez którą codziennie kupują tysiące e-konsumentów. W ofercie PayU możliwie jest wykonanie przelewu z 22 banków oraz skorzystanie z rat internetowych. Dodatkowo, system obsługuje karty płatnicze VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro. Ciekawą zachętą dla e-przedsiębiorców jest to, że prowizja dla nowych klientów wynosi 0%, przez pierwsze 3 miesiące. Oczywiście po upływie tego czasu odpowiednio wzrasta.

Możliwości serwisu Przelewy 24
Ta jedna ze spółek firmy DialCom24 tworzy oprogramowania przeznaczone dla klientów biznesowych oraz indywidualnych. Fakt ten zdecydowanie zwiększa możliwości systemu, o czym świadczy to, że serwis oferuje przelewy internetowe aż z 32 banków, obsługuje karty płatnicze VISA, MasterCard, Diners Club, JCB, PolCard oraz E-portfele i płatności mobilne. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 225 224

E-mail: kontakt@kuponowo.pl Adres: ul. Krawiecka 3, Wrocław

Porady, informacje i wskazówki na temat handlu w internecie, bezpieczeństwa płatności online oraz tego co w branży e-commerce najważniejsze.