Polacy pokochali zakupy w sieci

Wszechobecny dostęp do Internetu sprawia, że coraz częściej wykorzystujemy jego zasoby do poszukiwania informacji, oglądania filmów czy komunikowania się. Dużą popularnością cieszą się również zakupy online, które są łatwe, szybkie i tanie. 

Prawie wszyscy internauci posiadają w domu dostęp do sieci. Dodatkowo od paru lat coraz większe uznanie zyskuje Internet bezprzewodowy, z którego korzysta obecnie prawie 80 proc. użytkowników. 
Rosnąca liczba internautów skutkuje coraz szerszym gronem osób posiadających konta w portalach społecznościowych. W 2008 roku miało je 21 proc. Polaków natomiast aktualnie około 40 proc.
Przez rok procent polskich użytkowników bankowości elektronicznej wzrósł do 39 proc., czytelników prasy online do 37 proc., a oglądających online filmy, telewizję, seriale oraz inne materiały wideo do 30 proc. 
16 proc. polskich internautów częściej niż przed rokiem zamieszczało w sieci zrobione przez siebie zdjęcia lub filmy, a 25 proc. częściej prowadziło rozmowy telefoniczne w sieci.

Prawie jedna trzecia internautów co najmniej raz dokonała sprzedaży czegoś przez Internet, a popularność Internetu jako kanału sprzedaży wciąż rośnie. 
Już co czwarta osoba dorosła w Polsce robi zakupy przez Internet. Wśród najczęściej kupowanych towarów znajduje się głównie odzież i obuwie, ale także sprzęt elektroniczny, artykuły motoryzacyjne oraz zabawki i pozostałe artykuły dziecięce. Od czasu do czasu kupujemy w sieci również produkty spożywcze.

Niezwykle dużym zainteresowaniem internautów cieszy się natomiast pobieranie z sieci darmowych programów, filmów oraz muzyki, co deklaruje 37 proc. użytkowników sieci. To prawie dwie piąte polskich internautów! 
Już prawie co trzeci dorosły, czyli blisko co drugi internauta (47 proc.) ogląda online filmy, seriale, telewizję oraz pozostałe materiały wideo. W porównaniu do ubiegłych lat liczba internetowych widzów systematycznie rośnie.
Podsumowując z roku na rok sukcesywnie wzrasta popularność urządzeń mobilnych i bezprzewodowego Internetu. Warto zaznaczyć, że internauci, którzy łączą się z siecią bezprzewodowo i korzystają z telefonu komórkowego, laptopa czy tabletu stanowią obecnie ponad trzy czwarte użytkowników, co daje 77 proc. W odniesieniu do roku ubiegłego jest to 4 proc. więcej i aż 32 proc. więcej niż cztery lata temu.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 225 224

E-mail: kontakt@kuponowo.pl Adres: ul. Krawiecka 3, Wrocław

Porady, informacje i wskazówki na temat handlu w internecie, bezpieczeństwa płatności online oraz tego co w branży e-commerce najważniejsze.