Jakie możliwości oferuje program Blik?

Jeśli jeszcze nie jesteś użytkownikiem Blika, na pewno wkrótce to zmienisz! Blik na stałe zadomowił się na polskim rynku – to sposób płatności mobilnych stworzony przez Polski Standard Płatności. Do programu Blik dołączyły banki takie jak: Bank Millenium, Santander Bank Polska, ING, mBank, Getin Bank, Polbank i kilka innych, więc jest spora szansa, że możesz zapłacić Blikiem przy następnych zakupach. Dzisiaj opowiemy jakie możliwości oferuje program Blik, jak go obsługiwać i kto może z niego skorzystać. Koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.

Blik – stworzony by ułatwić codzienne zakupy
System Blik został stworzony przez Polski Standard Płatności z myślą o tym, by ułatwić transakcje dokonywane przez nas codziennie. Nie jest żadną tajemnicą, że duża część społeczeństwa polskiego pracuje na coraz wyższych obrotach, w związku z czym ma mniej czasu na załatwianie prozaicznych spraw – liczy się umiejętność multitaskingu. Blik spełnia to wymaganie, jest wielozadaniowy, a z miesiąca na miesiąc poszerza ofertę dla swoich klientów, wystarczy na bieżąco śledzić oficjalną stronę internetową, by się o tym przekonać. Zacznijmy jednak od tego, czym jest Blik i jak z niego korzystać.

Jak działa Blik
Blik to program, który został całkowicie zintegrowany z mobilną aplikacją banku partnerskiego. Oznacza to, że stawia mało warunków, by móc z niego korzystać – trzeba mieć smartfona, zainstalowaną aplikację i dostęp do Internetu. Dzięki temu wyjdziemy na zakupy bez portfela i karty płatniczej. To samo odnosi się do zakupów robionych w sklepach internetowych. Jak działa Blik? Wystarczy zalogować się do aplikacji mobilnej Twojego banku, wybrać opcję „płatność Blik” i przepisać wygenerowany przez aplikację kod. Następnie pozostaje potwierdzenie wykonanej transakcji, a cała operacja trwa dosłownie kilka minut. Robiąc zakupy stacjonarnie kod wpisujemy do terminalu płatniczego, a przez Internet – do specjalnego okienka w formularzu, który pojawi się po wybraniu tej opcji. O czym warto pamiętać, zanim zaczniemy testowanie Blika? O sprawdzeniu limitu płatności bezgotówkowych w Twoim banku i ustawienia go do własnych potrzeb. 

Wypłaty z bankomatów
Korzystając z Blika, możemy w łatwy sposób wypłacić gotówkę z bankomatu. Bankomaty, które honorują taki sposób to prócz bankomatów własnych banków należących na programu, maszyny takie jak Euronet i PlanetCash. Wypłata wygląda podobnie jak w przypadku płacenia za zakupy – wybieramy w bankomacie opcję „wypłata bez karty”, logujemy się do aplikacji, generujemy kod, ustalamy kwotę i zatwierdzamy operację. Do najnowszych opcji należy również "wpłata gotówki bez karty", jeśli znajdziemy odpowiedni wpłatomat. 

Opłać rachunki Blikiem
Do programu Blik przyłączyła się także Poczta Polska i polskie urzędy. Dla użytkowników oznacza to, że w drodze z pracy mogą zajrzeć do wybranego oddziału i opłacić rachunki mając przy sobie jedynie telefon. Blik jest zintegrowany z aplikacją mobilną naszego banku, co oznacza, że korzystając z niego mamy dostęp do rachunku bankowego, nawet gdy nie jest do niego podpięta żadna karta. W związku z tym Blik może służyć także jako narzędzie do wykonywania przelewów, zarówno tych tradycyjnych, jak i uproszczonych - na numer telefonu. 

Oferty promocyjne programu Blik
Obecnie twórcy Blika zasypują użytkowników ciekawymi promocjami. Np. zdarza się, że kupując jedzenie online i płacąc za nie kodem Blik dostajemy rabat na zamówienie oraz darmową dostawę. Promocje dotyczą także zakupu biletów na seanse kinowe np. w Multikinie!

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 225 224

E-mail: kontakt@kuponowo.pl Adres: ul. Krawiecka 3, Wrocław

Porady, informacje i wskazówki na temat handlu w internecie, bezpieczeństwa płatności online oraz tego co w branży e-commerce najważniejsze.