Jakie metody płatności są oferowane przez europejskie sklepy internetowe?

Do najczęściej oferowanych form płatności online w europejskich sklepach internetowych zalicza się kartę kredytową. Analizy zagranicznych i rodzimych rynków e-commerce pokazują, że Polacy wciąż często płacą gotówką, zaś Niemcy preferują obciążenie konta bankowego i zakup na rachunek. W przypadku Francuzów wciąż mamy do czynienia z tradycyjnym czekiem, a jeśli chodzi o Brytyjczyków to zadziwiająco używają najmniej zróżnicowanych metod płatności internetowych. W dużym skrócie właśnie tak przedstawiają się wnioski dotyczące analiz płatności w europejskich sklepach internetowych.

Ostatnie badania na temat metod płatności oferowanych przez europejskie sklepy internetowe, wyraźnie pokazały, że najczęściej udostępnianą formą płatności dla e-konsumentów jest karta kredytowa. Pozostałym najmocniej reprezentowanym na rynku europejskim sposobem płatności jest e-przelew. 

Popularność systemów płatności internetowych
Ciekawostką jest to, że polskie sklepy internetowe zdecydowanie przodują w statystykach, jeśli chodzi o udostępnianie swoim klientom rozmaitych metod e-płatności. Zdecydowana większość firm oferuje użycie karty kredytowej oraz oferuje możliwość przedpłaty na konto. Bardzo często można spotkać się z przesyłką za pobraniem. W krajach europejskich, do najczęściej używanych metod płatności, należy zapłata za pośrednictwem serwisów płatności online. Choć w Polsce stają się one coraz bardziej popularne i powszechne, to wciąż używamy takich metod, jak przedpłata na konto i przesyłka za pobraniem. E- przelewy oferuje 9 na 10 sklepów. Okazuje się jednak, że podobne rozwiązania preferują Niemcy oraz Włosi. 

Polacy i płatność kartą kredytową 
Z przeprowadzonych badań wynika również, że polski rynek e-commerce wyróżnia się wyjątkowo bogatą ofertą dostawców płatności internetowych. Mimo wszystko, polskie e-sklepy wciąż bardzo rzadko oferują możliwość dokonania zakupu przy użyciu karty kredytowej. Okazuje się, że z tego rozwiązania korzysta zlew diwę 3/4 internetowych e-biznesów. Nasz kraj jest jednak liderem na europejskim rynku pod względem udostępniania swoim klientom możliwości przedpłaty na konto oraz przesyłki za pobraniem. W zasadzie już wszystkie polskie przedsiębiorstwa internetowe oferują dostęp do tych metod płatności. Z badań wynika, że w Polsce jest około 26 milinów internautów i aż połowa z nich robi regularne zakupy w e-sklepach. Wśród metod e-płatności, które najbardziej zachęcają naszych obywateli do kupowania w sieci są szybkie przelewy. Wynika to z faktu, że metoda jest niezwykle wygodna i pozwala bardzo szybko dokonać zakupu.

Kto preferuje przekaz pocztowy?
Można zauważyć, że każdy kraj preferują określoną metodę płatności. Mimo wszystkich wprowadzonych udogodnień online, wciąż szeroko rozpowszechnianą formą płatności jest przekaz pocztowy. Co prawda traci on na znaczeniu, jednak statystyki pokazują, że np. Włosi wciąż preferują tę metodę płatności. Może to się wiązać z faktem, że takie rozwiązanie nie wymaga posiadania konta w banku. Prawdopodobnie chodzi o to, że Włosi nie mają zaufania do płatności internetowych. Co charakteryzuje ten rynek.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 225 224

E-mail: kontakt@kuponowo.pl Adres: ul. Krawiecka 3, Wrocław

Porady, informacje i wskazówki na temat handlu w internecie, bezpieczeństwa płatności online oraz tego co w branży e-commerce najważniejsze.